Akansoy’dan BRT’ye sansür tepkisi

Akansoy, Esendağlı’ya sansür iddiasıyla ilgili BRT tarafından resmi açıklama yapılması gerektiğini kaydeden Akansoy, bunun olmaması halinde BRT’nin sansür yaptığını değerlendireceklerini belirtti.

5 Kasım 2019 - 17:32

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplantısında, “Vatandaşlık Yasası” ile ilgili güncel konuşma yapan CTP Milletvekili Asım Akansoy, Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı’nın “BRT sansürü” iddiasını gündeme getirdi.

Akansoy, geçtiğimiz Cuma günü UKÜ’de yapılan toplantıda Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı’nın ve TC Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’nun konuştuğunu, Feyzioğlu’nun Kıbrıs konusunda Ankara’da alınan kararı anlattığını söyledi. Feyzioğlu’nun Kıbrıs konusunda daha çok bilgi sahibi olması gerektiğini ifade eden Akansoy, Esendağlı’nın konferans konuşmalarına BRT tarafından sansür uygulandığını savundu.

Esandağlı’nın sosyal medyadan paylaştığı mesajı kürsüden okuyan Akansoy, BRT’nin bu olaydan sonra resmi bir açıklama yapmadığını belirtti.

Konunun önemli olduğunu ve bu konuyla ilgili resmi açıklama yapılmak durumunda olunduğunu kaydeden Akansoy, bunun olmaması halinde BRT’nin sansür yaptığını değerlendireceklerini belirtti.

Akanoy, BRT’nin herkes için çok önemli bir kurum olduğunu ve daha dengeli bir politik anlayış içerisinde olması gerektiğini kaydetti.

Bugün Türkiye’nin eski Başbakanlarından Bülent Ecevit’in ölüm yıldönümü olduğunu da hatırlatan Akansoy, Ecevit’in Kıbrıs’la ilgili söylemlerinden parçalar okuyarak Esendağlı’nın da aynı bakış açısıyla bir konuşma yapmak istediğini söyledi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı