Akansoy: “TAK, sadece hükümetin sesi olmamalıdır”

CTP Milletvekili Asım Akansoy Cumhuriyet Meclisi kürsüsünde TAK Haber Ajansı'ndaki eksikliklere değinerek, ajansın işlevinin ne olduğunun ve ne olması gerektiğinin sorgulanmasının şart olduğunu belirtti

1 Haziran 2020 - 15:36

CTP Milletvekili Asım Akansoy Cumhuriyet Meclisi kürsüsünde TAK Haber Ajansı’ndaki eksikliklere değinerek, ajansın işlevinin ne olduğunun ve ne olması gerektiğinin sorgulanmasının şart olduğunu belirtti.

TAK Haber Ajansı’nın eskidenki gibi olmadığından söz eden Akansoy, sözlerine şöyle devam etti:

“Siyasi haberler ve fotoğrafların yayılımıyla ilgili iyi bir faaliyet yürütemiyorlar. Bu konuda da yeni bir vizyon gereklidir. TAK’ın yeniden yapılanması ve çağdaş vizyona sahip olması gerektiğini düşünmekteyim. Yetersiz bir binada görev yapmaktadırlar.

“YENİ BİR TAK YENİ BİR VİZYON İHTİYACIYLA YOLA ÇIKILMALIDIR”

“Öncelikle yeni bir binaya ihtiyaçları var. Dolayısıyla bu konunun önemli olduğunu belirtmek isterim. Personel sorunu da var. KKTC’nin sesini dünyaya duyurmak, Rumca, İngilizce ve hatta diğer dillerde de yayın yapabilmeleri için istihdam şart. Yetersiz bir web sitesi var. Anadolu Ajansı’na bakınca bizim web sitemizin yetersiz olduğu açıkça görülüyor. Yapılan duyuruların, siyasi partilerin, hükümetin haberlerini anında yaymak için çok temel bir işlevi vardır. TAK’ın en genel çerçevede daha profesyonel ve bağımsız bir işlevi olması gerekir. TAK, sadece hükümetin sesi olmamalıdır. Yeni bir TAK yeni bir vizyon ihtiyacıyla yola çıkılmalıdır.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı