Adil sonuç

Hamitköy geçtiğimiz haftaki kötü oyununa bu hafta da devam etti.

Süper Lig’de tutunmak isteyen Düzkaya ile Hamitköy, diğer alt sıra takımları adına da oldukça önemli bir mücadelede karşı karşıya geldiler. Hamitköy geçtiğimiz hafta 10 kişi galip gelmenin moraliyle sahadaydı. Düzkaya ise aldığı mağlubiyet sonrasında mücadele ediyordu.

Açıkçası başa baş hatta zaman zaman Hamitköy’ün üstünlüğünde bir mücadele olmasını bekliyordum. Düzkaya beni yanılttı. Maçın ilk düdüğünden itibaren oyuna hükmeden, topa sahip olan ve sürekli gol kovalayan bir Düzkaya vardı ancak buna rağmen Hamitköy savunması hatasız oynayarak rakibine çok fazla gol şansı vermedi. Zeminin çok kötü olması her iki takımın da uzun top tercih etmesine neden oldu. Bu da seyir zevkini oldukça düşürdü.

Düzkaya, Hamitköy orta sahasına üstünlük kurarken, ileri uçta son hamleleri ya yapamadılar ya da yanlış tercihlerde bulundular. Hamitköy ise rakibinin bu futboluna cevap veremedi. Yine de maçın son anına kadar rakiplerine gol şansı tanımadılar ancak Bekir’in frikikten kaydettiği golle maçı kaybettiler. 90 dakikaya baktığımızda karşılaşmanın adil bir sonuçla bittiğini söyleyebiliriz.

Düzkaya aldığı bu galibiyetle yeniden lige tutuldu. Günü kurtarmış olabilirler ama bu futbolu geliştirmek zorundalar. Bugün Binya galibiyetin mimarıydı. Savunmada, hücumda sorumluluk aldı. Oyunu kurup yönlendiren isimdi. Savunmada Talat ve Okan da hatasız oynadı. Bekir kendisinden beklenileni yaparak galibiyeti söküp aldı.

Hamitköy geçtiğimiz haftaki kötü oyununa bu hafta da devam etti. Savunma dışında görevini yapan yoktu. Orta saha yokları oynadı. Savunma ve forvet arasındaki boy çok uzadı ve mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Hamitköy hücum konusunda Camara’nın da yokluğunda çok sıkıntı yaşadı. Buna bir çözüm bulunması gerekiyor.

Karşılaşmanın hakemi Ali Özer iyi bir maç yönetti. Keita’nın penaltı beklediği pozisyonda verdiği devam kararı doğruydu.

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı