8 gün daha tutuklu kalacak

Girne’de, bıçakla saldırıp 2 kişiyi yaralamaktan tutuklanan zanlı, mahkemeye çıkarıldı.

Girne’de henüz tespit edilemeyen bir nedenden ötürü, bıçakla 2 kişinin yaralayan, “yaralama ve kanunsuz bıçak taşımak” suçlarından tutuklanan M.A., bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Mert Gültuna, zanlının 06 Kasım tarihinde, Karaoğlanoğlu Tunalar Sokak üzerinde bulunan bir sitede, henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı, aynı site içerisindeki 5 numaralı daireye ait pencere camı ile 11 numaralı daireye ait kapının camını kırarak hasara uğrattğını söyledi.

Polis, zanlının üzerinde bulundurduğu bıçak ile aynı sitede yaşayan, Ecem Kocadeveci’yi sol el serçe parmağından, Doğuş Yılmaz’ı sol omuz kısmından yaraladığını ve apartmanın giriş katındaki otopark alanı içerisinde bulunan Aşkın Edip Gülen’e ait aracın kaportasına ve cam sileceklerine hasar verdiğini aktardı.

Zanlının olaydan sonra tutuklandığını söyleyen polis, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kontrolden geçirildiğini ancak sonuçların henüz çıkmadığını söyledi.

Polis, zanlı ile ilgili cezai ehliyet raporu beklediklerini de belirterek, 8 gün ek süre istedi.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasına ve bu süre içerisinde Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kalmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı