70’te film koptu

Cihangir bu sezon şampiyon olabilir mi?

İki sezon önce Kıbrıs Kupası’nı kazanarak “Küçük Köyün Büyük Hikayesi”ni yazmayı başaran Cihangir, bu sezon ise çok daha büyük bir hikaye yazma hedefiyle geçtiğimiz hafta ele geçirdiği zirveyi dün de Göçmenköy karşısında korumayı başardı.

Cihangir bu sezon şampiyon olabilir mi?

Neden olmasın.

Bir tarih yazacak kadar daha potansiyelleri var.

Ancak hafta içerisinde kulağıma bazı olumsuz söylentiler geldi.

Cihangir gibi “ekonomik yapı, kadro derinliği ve camia” olarak mütevazi konumundaki takımlar için duyduklarım büyük bir tehlike.

İsimlerini vermeyeceğim ancak iddialara göre birkaç futbolcunun, oyuncu tercihleri ile ilgili teknik adam Hasan Burgaç’a baş kaldırdığı ve antrenmanda ciddi tartışmalar yaşandığı yönünde.

Başkan Aytaç Karavezirler’in de hemen duruma müdahele edip oyuncuları uyardığı bilgisi, iyi ki dün sahaya olumlu yansıdı.

Performanslarındaki başarının kazanma alışkanlığı ve motivasyona bağlı kısmının daha çok olduğu Cihangir’de bu tip olumsuz havalar her şeyi bir anda yerle bir edebilir.

O nedenle Cihangir tarih yazmak istiyorsa bu kenetlenmeyi bozmamalı, takımın havasını kaçıracak her türlü olumsuzluklardan kaçınmalı ve sezonun ikinci yarısında da her maçı final havasında oynamalı.

Maça gelecek olursak, ilk devrede Mishali’nin kaçırdığı Musa’nın ise gole çevirdiği iki penaltı ve yine Musa’nın klas golü dışında vasat demeyeceğim berbat bir maç izledik. Cihangir daha atak görünsede iki takımın da ne yapmaya çalıştığı belli olmayan şuursuz bir futbol vardı.

Musa geçmişte yaşamış olduğu kötü sakatlığın ardından bu yıl Cihangir’de adeta kariyerinin zirvesine çıkmış durumda.

İkinci devrede Derviş Kolcu, Göçmenköy’ün oyun anlayışını değiştirdi. Ahmet Coşkun ortaya çekildi ve bekler de daha fazla hücum desteğine çıkınca 25 dakika boyunca Cihangir’i baskı altına alıp sağlı sollu ataklarla rakibi bunalttılar. Ancak aradıkları golü bir türlü bulamadılar. Göçmen baskı anında gol bulsaydı bu maç böyle sounçlanmazdı. Tabi alınan riskler sonucu savunmada boşluk vermemek kaçınılmazdı ki 70’te Cihangir adına sahanın en etkisiz ismi Ali 3. golü atıp resmen fişi çekti. Ali’nin dün etkisiz olmasının nedeni, bir kanat oyuncusunun 8 numara gibi oynatılmasıydı.

Bana göre maçın kopma anı olan 3-0’dan sonra iki takım da oyun disiplinlerini elden bıraktı. Orta sahalar yol geçen hanı oldu ve savunmalar da kontrolden çıkınca art arda karşılıklı gol yağmuru yaşandı.

Çağlar ile Kemal Uçaner konusuna gelince, iki futbolcuya da yakışmadı.  Bir kere Çağlar kendisinden yaşça çok büyük ve ülkemizin önemli futbolcularından Kemal Uçaner’e el-enseye, yanakğa tokat hareketleri hiş hoş değildi. Uçaner ise gerek yaş gerekse de tecrübeli bir futbolcu olarak genç bir oyuncu karşısında kendisini bu kadar kaybetmemeli. İkili arasında yaşananlar tribünlere bile sirayet etti ve hiç hoş olmayan görüntüler yaşadık. İkisine de yakışmadı. Burada hakeme de önemli bir iş düşüyordu ki Turgay Misk nedense dün kartlarına çok zor başvurdu. İki penaltı kararı sonrasında kartına başvurmayan Misk, göz takibine aldığı bu iki oyuncuyu da en başından sarı kartla cezalandırsa olayların da önüne geçebilirdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu