2,5 milyon TL’nin üzerinde yardım yapıldı

Kıbrıs Vakıflar İdaresi, eğitim yılının açılması ile birlikte ihtiyaçlı okullara ve öğrencilere çeşitli şekillerdeki yardımlarla destek olduğunu açıkladı.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, ihtiyaçlı okullara bu yıl 2,5 milyon TL’nin üzerinde yardım yapıldı.

Evkaf yardım komitesinin, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile iş birliği içerisinde tüm okulları ihtiyaçlarını belirlediği ve bu ihtiyaçları karşıladığı belirtilen açıklamada, okulların tadilat ve ekipman gereksinimlerinin azaltılmış olduğu belirtildi.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi‘nin okul müdürleri ve yetkilileri ile iş birliği içerisinde belirlenen ihtiyaçlı öğrencilerin üniforma, kırtasiye ve diğer eğitim ihtiyaçlarının karşılandığı ifade edildi.

Yüksek öğrenimde okuyan ve kendilerine başvuran öğrencilerin başvurularının kurulan özel komitede değerlendirildiğini ve kriterlere uyan öğrencilere kayıt ücretlerinde ve okul ekipmanlarında destek olunduğu da yapılan açıklamada yer aldı.

Konu hakkında açıklama yapan Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter “Vakıfların en önemli görevlerinden biri de eğitime destek olmaktır. Gelirlerimizi artırarak hayır işlerine yaptığımız katkıyı da artırmaya çabalıyoruz.

Evkaf’ın bütçesini en doğru yere harcamak için gayret gösteriyoruz. Şüphesiz eğitim de bütçemizi harcayacak en doğru alanlardan birisidir. Eğitim yılı açılışında eğitim komitemiz yoğun bir şekilde çalıştı, birçok öğrencinin başvurusunu değerlendirdi ve yardımlarımızı onlara ulaştırdı. Yaptığımız çalışmalarla gelirlerimizi artırarak gelecekte daha fazla yardım yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Başvuru yapmak isteyenler www.evkaf.org sitesinden burs başvuru kriterleri ve formlarına ulaşabilirler.yayınlanıyor.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu