20 gündür limanda yatıp kalkıyorlar!

11 Mart’da Mağusa Limanı’na mal indirmek için gelen 3 tır şoförü o tarihten beridir limanda mahsur kaldı

11 Mart’da Mağusa Limanı’na mal indirmek için gelen 3 tır şoförü o tarihten beridir limanda mahsur kaldı. Malın geldiği tarihten itibaren üç gün bekletilip boşaltılmadığı ve daha sonra ortaya çıkan korona virüsü salgını nedeniyle burada karantinada tutuldukları için ülkelerine dönemediklerini belirten 3 tır şoförü Gökhan Çayır, Ozan Kara ve Tuncay Turan mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

GÖKHAN ÇAYIR: “BANYO YOK, TUVALET YOK”

“11 Mart’dan beri Mağusa Limanı’ndayız. Yükümüzü boşaltalı yaklaşık bir hafta oldu. Türkiye’ye gideceğiz ancak bizi gemiler almıyor. Gelirken Karpaz gemisiyle geldik ancak dönerken yolcu götürülemeyeceği söylendi. Bir an önce ülkemize gitmek istiyoruz en azından kendi ülkemizde çoluk çocuğumuzla karantinada olalım. Neyi beklediğimizi de bilmiyoruz. Liman Başkanlığı var Gümrük Müdürlüğü var üç kişiyi gönderemiyorlar mı? Bindirsinler bizi geldiğimiz firmaya arabamızdan dışarı da çıkmayalım geminin içinden ülkemize dönelim orada da ne yapılması gerekiyorsa yapalım. Bize söylenen, gemilerde yolcu ve araç tarafında yer yok ama birkaç firmanın burada yeri var. Biz buraya yük getirdik bir an öncede çıkıp gidelim. Bir biz mi fazlalığız? Bizi limanda karantinaya aldılar banyo yok adam akıllı tuvalet yok sağlıkla ilgili de problem yaşayamaya başlıyoruz. 3 arkadaşız burada limanda bizden başka kimsede kalmadı biz neyi beklediğimizi bilmiyoruz. Biz buraya geldiğimizde 11 Mart Çarşambaydı mesai vardı perşembe ve cuma günüde mesai vardı. Yük sahibine gerekli hukuksal işlemimi başlatacağım. 3 gün içinde kendi çıkarları için mesai olmasına rağmen yükümüzü boşaltmadı. Yükümüzü boşaltsaydı biz şu an ülkemizde olacaktık” dedi.

OZAN KARA: “BİZİ MEMLEKETİMİZE GÖNDERSİNLER”

“Dışarıya çıkamıyoruz. Kendi paramızla yiyip içiyoruz. Bize hiçbir şekilde gıda yardımı yapılmıyor.  Burada arkadaşın dediği gibi banyo sıkıntımız var ve tuvaletler sağlığımızı tehdit ediyor. Biz memleketimize gitmek istiyoruz ne şekilde olursa olsun biz memleketimize gidelim orada karantinaya gireriz. Zaten buraya sağlık belgelerimizle geldik.  Burada bize sağlık personeli gönderip baktıran da yok. Biz buradan yetkililere sesleniyoruz bizi bir şekilde memleketimize götürsünler”  dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu