1975 yılı karma futbolcuları toplanacak

Sertoğlu, bu kararı Trabzon ziyaretinde vermişti.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, 1975 yılında Kıbrıs Barış Turnuvası’na katılan Kıbrıs Karması futbolcularını, 19 Şubat 2020 Çarşamba günü bir araya getirecek. Sertoğlu, bu kararı Trabzon ziyaretinde vermişti.

17-20 Ocak 2020 tarihlerinde Trabzon’a yapılan ziyarete, 1975 yılı kadrosundan 8 futbolcu ve teknik direktör Günay Caymaz katılmış, diğerleri gidememişti. Gönyeli’den Ali Çetin Amcaoğlu, Erbay Gönelli, İlker Ertemel, Çetinkaya’dan Eertuğrul Gardiyanoğlu, Enver Sedat Simavi, Gençlik Gücü’nden Metin Onbaşı, Doğan Türk Birliği’nden Hasan Tanışık ve Mağusa Türk Gücü’nden Mustafa Oraloğlu, Trabzon ziyaretine katılmıştı.

Yenicami’den Enver Emin, Zihni Kalmaz, Raif Örtunç, Gönyeli’den Mustafa Şenol ve diğer futbolcular gidememişti.

Hasan Sertoğlu, Trabzon’da bu eksikliği görmüş olacak ki, gidemeyen futbolcuları da dahil ederek 1975 yılı karmasını, Hakemler Birliği Lokali’nde bir araya getireceğini açıkladı.

Trabzonspor, 1975 yılında Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenen Barış Futbol Turnuvası’nda Galatasaray ve Beşiktaş’ı yenerek Barış Kupası’nın sahibi olmuştu. Bu kupa, Trabzonspor’un müzesinde en büyük ve en değerli kupa olarak yer alıyor. Uğurlu gelen bu kupadan sonra Trabzonspor’un şampiyonlukları geldi.

Bordo mavililer bu sezon ilk devreyi lider Sivaspor’un 5 puan gerisinde üçüncü sırada tamamladı. İkinci devrede oynadığı 3 maçı da kazanan Trabzonspor, 21.hafta sonunda 1 maç eksiğiyle lider Sivasspor’un 1 puan gerisinde ikinci sırada bulunuyor. Pazar günü bu iki takım karşı karşıya gelecek. Dolayısıyla Trabzonspor’un liderliğe yükselme şansı var.

Trabzonspor, Karma futbolcularımızın uğuruyla bu sezon şampiyonluğu göğüsleyeceğe benziyor.

 

Okullarımız Türkiye şampiyonalarında

Okullu sporcularımızın 2019-2020 öğrenim dönemi Türkiye şampiyonluklarına katılımı başladı. İlk sevindirici haber Antalya’dan kickboks dalında geldi. 3 öğrencimizin bronz madalya kazandığını öğrendik.

17-18 yaş güreşçilerimiz de bugün Sivas’a gidiyor. Sivas’a gidecek Bülent Ecevit Anadolu Lisesi güreşçisi Ömer Özyıldırım’la BRT’den Necmi Usal bir röportaj yaptı. Ülkemizde 17-18 yaş serbest ve grekoromen güreşlerde Lefkoşa Türk Lisesi şampiyonluğu kazanmıştı. Ancak güreşte okul değil, sıkletlerinde birinci olanlar Türkiye şampiyonalarına katılıyor.

Bu ay badminton, judo, kros, masa tenisi ve voleybol dallarında da okullarımız Türkiye şampiyonalarında mücadele edecek.

Öğrencilerimize ve öğretmenlerine başarılar dilerim.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı