“1919 ekonomik buhranı yeniden yaşanabilir”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, dünyayı 1919 yılında etkisi altına ekonomik buhrana benzeyen bir sürecin yaşanabileceğine dikkat çekti.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, yaşanan olağan üstü günlerin ardından tüm dünyada ve ülkemizde de ciddi bir ekonomik krizin kapıda olduğunu söyledi. Katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulunan Özersay, dünyanın şu anda sağlıkla verdiği mücadelenin ardından ekonomik sorunların geleceğini ifade etti.

Özersay şunları kaydetti: 1919 yılında yaşanan Dünya Ekonomik Buhranı’na benzer bir süreçten geçebiliriz. Bu ekonomik sorunlar tüm dünyanın da karşılaşması olası bir risktir. Önümüzdeki süreci somut şekilde değerlendirmekte zorlanıyorum. Ne kadar sektör kapanacak, ne kadar işsizlik yaşanacak net rakamları kestirebilmek mümkün değil.

Ancak Maliye Bakanımızın söylediği bir şey vardı: “Toplayabildiğimiz kadar paylaşacağız.” Bundan daha önemli bir açıklama olamazdı. Süreci sadece hükumete yıkmamız mümkün değil. Muhalefetle, sendikalarla hep birlikte birlik olup ortak hareket etmek zorundayız.

HABERCİ ÖZEL

Diğer Haberler

Başa dön tuşu